بتن خوار چیست ؟ (فیلم نحوه کار دستگاه )

0

بتن خوار چیست ؟ (فیلم نحوه کار دستگاه )

یکی از عیوب ساختارهای بتنی این است که برای تخریب طراحی نشده‌اند و تخریب آن‌ها توسط کارگرها به طور آهسته، با سروصدا و گردوغبار زیاد صورت می‌گیرد که قطعاً مشکلاتی را برای شهرنشینان می‌تواند به همراه داشته باشد. اکنون Omer Haciomeroglu قصد دارد با طراحی خود به این مشکل خاتمه دهد. این دانشجوی طراحی به تازگی برنده جایزه برترین جایزه ربات بتن خوار شده است.

به گفته‌ی طراح این ربات:
ERO از آب برای شکستن سطح بتون و جداسازی آن استفاده می‌کند و مواد باقیمانده را به داخل می‌کشد. این ربات به خوبی مواد دور ریز و تمیز شده را جدا می‌کند. چیزی که تاکنون دور ریخته شده، جهت استفاده مجدد در بتن ساختمان‌های جدید استفاده نشده است، ولی با این ربات می‌توان آن‌ها را بازیافت کرد. نه گرد و غباری تولید میشود، نه مواد دور ریزی و نه نیاز به جداسازی مواد است. ربات بتن خوار از آب تحت فشار به نام آب تخریب یا hydro-demolition استفاده می‌کند، چیزی که امروزه برای برهنه کردن میل گردها جهت بازسازی پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. تخریب بتن با جت آب بدون ایجاد ترک و گرد و غبار با سرعت بالا ۱.۵ مترمکعب در ساعت – بدون صدمه به میلگردها- بتن برداری از پل ها، سد ها و سازه های بتنی …

اطلاعات تکمیلی و فنی این ربات را می توانید از سایت سازنده ان در بالا بدست اورید… www.aquajet.se

شناخته شده ترین واتر جت های شرکت آلمانی HAMMELMANN و ربات های بتن خوار شرکت سوئدی AQUAJET SYSTEMS سیستمهای بسیار مناسب جهت بتن برداری از سرریز سد و دیواره سد بدون ایجاد ترک مویی در سد و آماده سازی جهت بتن ریزی مجدد سرعت بسیار بالا و کارایی باور نکردنی مطابق با استانداردهای اروپایی می باشد.

 

فیلم نحوه کار ربات بتن خوار

 

مشاهده فیلم در نماشا

پاسخ دهید