[vc_row][vc_column][vc_column_text]

برج های ترامپ – نگاهی به کسب و کار و ساختمان های او

دونالد جان ترامپ (به انگلیسی: Donald John Trump) (متولد ۱۴ ژوئن ۱۹۴۶) ابرتاجر، نویسنده، سرمایه‌گذار و مجری تلویزیون آمریکایی است. ترامپ رئیس هیئت مدیره و رئیس سازمان ترامپ و سهام دار عمده برج های ترامپ است. میزبانی برنامه‌هایی چون ریلتی شوی کارآموز ان بی سی بر معروفیت او افزوده است. ترامپ فرزند فرد ترامپ، ساختمان ساز ثروتمند است که شرکت او را از ۱۹۷۱ تاکنون در اختیار گرفته است. او دانش آموختهٔ مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا است. ترامپ از چهره‌های مهم صنعت املاک و مستغلات آمریکا و یک ابرستارهٔ رسانه‌ای بوده است.

همکاری با پدرش فرد ترامپ در حوزه املاک و مستغلات از زمان تحصیل اقتصاد در دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، مهارت های تجاری و توانایی های دونالد را برای تشخیص معامله های سودآور به شدت افزایش داده بود. وی در سال 1968 به صورت رسمی به شرکت پدرش “الیزابت ترامپ و پسر” ملحق شد. در سال 1971 وی کنترل شرکت و برج های ترامپ را به دست گرفت و نام آن را به سازمان ترامپ تغییر داد.

ترامپ و پدر

دونالد از موجودی بانکی چندان بالایی برخوردار نبود اما میزان اعتماد به نفس بالا و مهارت هایش در انجام مذاکرات مختلف وی را به یکی از چهره های سرشناس و مطرح بازار املاک منهتن مبدل کرد. دونالد ترامپ همواره از موقعیت و شرایط خود در راستای ارتباط با افراد مطرح و فعالان حوزه کاری خود استفاده کرده است. او در دهه های 80 و 90 میلادی یکی از شناخته شده ترین تاجران آمریکا بوده که مجموعه تجاریش شامل بخش های مختلفی مانند ترامپ تاور، هتل پلازا، ترامپ پارک و نیوجرسی جنرالز می شد.
اغلب از دونالد ترامپ نقل قول شده است که می گوید: ” پدرم نقش یک مربی برجسته را برای من داشته و آموزه های بسیاری را در رابطه با جنبه های مختلف صنعت ساخت و ساز از وی فرا گرفتم.

دونالد ترامپ اغلب بر خلاف اصول اقتصادی استفاده از کاهش قیمت ها برای مبارزه با رقبایش، اقدام به افزایش قیمت ها کرده که در بیشتر موارد موفقیت های خوبی را نیز برای وی به همراه داشته است. با این وجود، در سال 1990، عدم توانایی وی در بازپرداخت یک وام 2 میلیارد دلاری باعث ورشکستگیش شد.

اگرچه دونالد ترامپ بخش اعظم دارایی های خود را از دست داد اما توانست به تدریج هر آنچه را که از دست داده بود بار دیگر بازگرداند. او روند فعالیت های خود را در کتاب “هنر بقا” در سال 1991 و “هنر بازگشت” در سال 1997به رشته تحریر درآورد.

دونالد جان ترامپ بدون شک تعریفی بی نقص از داستان موفقیت است. در حالی که وی به گسترش تجارت و سود خود در بازارهای مختلف املاک و مستغلات، ورزش، سرگرمی و … پرداخته اما همواره استانداردهای جدیدی را در فعالیت هایش به کار گرفته است. سرمایه خالص 2.9 میلیارد دلاری نیز ترامپ را به یکی از ثروتمندترین افراد جهان مبدل کرده است.

این مطلب را از دست ندهید : پلان خانه های سریال های معروف

 

در اینجا نگاهی داریم به پنج تا از زیباترین و بلندترین برج های ترامپ :

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

برج و هتل جهانی ترامپ Trump International Hotel and Tower

نام یک برج مرتفع ۹۸ طبقه در شیکاگو در ایلینوی است. این برج در ۲۰۰۹ ساخته گردید، و ۴۲۴ متر ارتفاع دارد، که در سال ۲۰۰۹ دومین برج بلند کشور آمریکا بود. معمار این برج پست‌مدرنیستی، شرکت اسکیدمور، اوینگز و مریل و ادرین اسمیت است.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

ترامپ پالاس Trump palace

ترامپ پالاس یک آسمان‌خراش واقع در ایالت نیویورک، ایالات متحده آمریکا می‌باشد. و ۱۹۹۱ به پایان رسید. معمار این بنا Frank Williams and Associates است. تعداد طبقاتش ۵۴ است

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

برج ترامپ در نیوورک Trump tower new york

برج ترامپ (به انگلیسی: Trump Tower) نام یک برج مرتفع در شهر نیویورک در ایالت نیویورک است. این برج در ۱۹۸۳ ساخته شد، ۲۰۲ متر ارتفاع دارد، و متعلق به دونالد ترامپ است.
معمار این برجِ پست‌مدرنیستی، شخصی به نام دِر اسکات (Der Scutt) است. از ادارات مستقر در این ساختمان تجاری، می‌توان شرکت هواپیمایی قطر را نام برد.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

برج جهانی ترامپ Trump world tower

برج مسکونی در محله منهتن در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. ساخت این برج که توسط یک مهندس لهستانی به نام مارتارودزکا طراحی شده‌است، از سال ۱۹۹۹ آغاز و در ۲۰۰۱ میلادی خاتمه یافته‌است. این برج ۲۶۴ متر ارتفاع و ۷۲ طبقه دارد. این برج بلندترین برج مسکونی در جهان پیش از ساخت برج قرن بیست‌ویکم در دبی و برج سامسونگ در سئول بوده‌است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

40 wall street

وال‌استریت (به انگلیسی : ۴۰ Wall Street) یک آسمان‌خراش با ۲۸۳ متر ارتفاع و ۷۰ طبقه در محله منهتن در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. این ساختمان در اصل به نام‌های ساختمان بانک اعتماد منهتن و ساختمان شرکت منهتن شناخته می‌شود و امروزه به آن ساختمان ترامپ می‌گویند. ساخت این ساختمان در سال ۱۹۲۹ آغاز و یازده ماه بعد، در ۱۹۳۰ میلادی تکمیل شد.
۴۰ وال‌استریت از آوریل ۱۹۳۰ تا ۲۷ می ۱۹۳۰ بلندترین ساختمان جهان بوده است و هم‌اکنون پنجاه و سومین ساختمان بلند در جهان و بیستمین ساختمان بلند در ایالات متحده آمریکا است. این ساختمان توسط اچ کریگ سورنس و همکاری یاسو ماتسویی طراحی شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

ترامپ و جاه طلبی او برای ریاست جمهوری :

ترامپ کاندیداتوری خود برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ حزب جمهوریخواه اعلام کرده است. کمپین ترامپ مورد پوشش گستردهٔ رسانه‌ای قرار گرفته و او شاهد صعود شدید محبوبیت مردمی خود بوده است. از اواخر ژوئیه ۲۰۱۵، ترامپ به طور مستمر در صدر نظرسنجی‌های افکار عمومی برای نامزدی حزب جمهوریخواه قرار داشته است.

.

در تاریخ 9 نوامبر 2016 ، دوناد ترامپ بعد از یک کارزار انتخاباتی سخت در میان بهت همگان رییس جمهور ایالات متحده امریکا شد تا تابلو افتخارات خود را تکمیل کرده باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]