دستورالعمل نحوه تعدیل آحاد بهای پیمان‌ ها

یکی از بخشنامه های بسیار مهم که علاوه بر فهم آن نیاز به محاسبات ریاضی دارد، دستورالعمل نحوه تعدیل است. تعدیل در لغت به معنای معتدل کردن، متعادل کردن و در حرفه مهندسی، در ارتباط با قراردادها و پیمان‌ها برای به روز درآوردن تعرفه خدمات مهندسی در زمان واقعی انجام کار است. پوشه فایل دانلودی شامل موارد زیر است.

  • دستورالعمل تعدیل آحاد بهاء پیمان ها سال 82
  • پرسش و پاسخ بخشنامه تعدیل

این مطلب را از دست ندهید: نشریه 289 | راهنمای محاسبه تعدیل

دامنه کاربرد دستورالعمل نحوه تعدیل آحاد بهای پیمان‌ ها

دستورالعمل نحوه تعدیل آحاد بهای پیمان ها به شماره بخشنامه 101/173073 که به تصویب شورای عالی فنی رسیده است و از نوع گروه اول (لازم الاجرا) است، در مورخ 1382/09/15 به دستگاه های اجرایی، مهندسان مشاور و پیمانکاران در 8 صفحه ابلاغ گردید تا برای کارهایی که پس از ابلاغ این بخشنامه مبادرت به أخذ پیشنهاد قیمت، به روش مناقصه یا ترک تشریفات مناقصه، می شود ملاک عمل قرار گیرد. شایان ذکر است که این بخشنامه جایگزین بخشنامه شماره 54/2080-1/9706 مورخ 1370/06/23 گردیده است.

پرسش و پاسخ پیرامون مفاد بخشنامه های تعدیل و مابه التفاوت

همچنین به منظور استفاده شما همکاران گرامی و دانشجویان عزیز، مجموعه پرسش و پاسخ پیرامون مفاد بخشنامه های تعدیل و مابه التفاوت که مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه نیز می باشد و توسط انتشارات این سازمان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است، به پیوست تقدیم حضور دوستان و همراهان گرامی قرار می گیرد.