آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی

64

آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی

با آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی شامل 16 ساعت آموزش کاربردی در خدمت شما هستیم تا شما را برای یکی از تخصصی ترین و کاربردی ترین نرم افزار های مهندسی عمران حرفه ای کنیم. پکیج آموزش تکلا بعد از حدود دو سال کار پیوسته و همچنین دقت و وسواس زیاد با بهترین کیفیت ممکن تنظیم گردیده است. تکلا استراکچر می تواند در کمترین زمان ممکن مدل های سه بعدی گرافیکی با کیفیت بالا، دیتایل ها و نقشه های اجرایی کارگاهی برای ساخت و نصب و همچنین گزارش های متره برآورد و لیستوفر فولادی و بتنی را ارائه کند و این تنهای بخشی از قدرت این نرم افزار است.

 

تکلا چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

همانطور که می دانید بعد از طراحی سازه در ETABS خروجی آن باید تبدیل به نقشه های دقیق اجرایی شود به شکلی که ریزترین جزئیات ساخت و اجرا را در بر گیرد، سپس این نقشه ها به کارخانه های مصنوعات فلزی تحویل داده شده تا قطعات ساخته شوند، اصطلاحاً به این کار شاپ دراوینگ و به کسی که نقشه ها را ترسیم می کند شاپیست می گویند.

با توجه به اینکه در نرم افزار تکلا مدلسازی سه بعدی سازه را با جزئیات کامل و دقیق در اختیار داریم، می توانیم خطاهای احتمالی را قبل از اجرا مرتفع کرده و برای آن چاره اندیشی کنیم. (محور قرارگیری اعضای سازه، محل اتصالات، جوش ها، پیچ ها، وضعیت سرگیری، تداخل اعضا، وجود فضای مناسب برای بستن پیچ ها، برش کاری، بررسی وضعیت نصب) به جرات می توان گفت تنها نرم افزاری که تا این اندازه به کاربر اطلاعات می دهد تکلا استراکچر است.

امروزه گسترده ترین و دقیقترین نرم افزاری که در سطح کشور و همچنین در دنیا برای این کار استفاده می شود نرم افزار تکلا استراکچر می باشد. تسلط شما بر این نرم افزار به دلیل نیاز بازار و کمبود نیروهای کارکشته و آشنا بدون شک موقعیت های فراوان شغلی و درآمدی را در پی خواهد داشت. ما نمی خواهیم اینجا بر روی درآمد شما مانور تبلیغاتی بدهیم اما با کمی پرس و جو خودتان پی خواهید برد کف درآمد شاپیست مسلط به کار چشمگیر است.

 

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures

آموزش جامع تکلا استراکچر فلزی

تکلا استراکچر برای تمام مراحل ساخت و اجرای پروژه دتایل و برنامه ارائه می دهد. جزئیات و نقشه های اعضای تکی، اسمبلی ها، نقشه های نصب و اجرا، متره دقیق مصالح و مقاطع، و…. شما در روند کار با تکلا، یک دید کارگاهی و اجرایی قوی نیز کسب خواهید نمود.

در پکیج آموزش تکلا چه چیزی تدریس شده و من چه دریافت می‌کنم؟

 • دوره آموزش تکلا استراکچر در دو فصل تدوین گردیده است. در فصل اول آن به زبان ساده همراه با مثال های متعدد تمام بخش ها و دستورات را توضیح می دهیم و در پایان فصل اول وارد مباحث پیش رفته مدلسازی و همچنین هوشمند سازی کامپوننت ها می شویم که از مطالب حساس و پرکاربردی است که کمتر در آموزش های دیگر پیدا می کنید.
 • در فصل دوم برای اینکه دانشجو یک تجربه عملی و اجرایی را از نزدیک تجربه کرده باشد یک ساختمان 4 طبقه فولادی با اتصالات جوشی را از صفر تا صد که مرحله گزارش گیری و نقشه گیری و تهیه آلبوم نقشه است را به صورت قدم به قدم در جلوی دیدگان شما همراه با توضیحات اجرایی انجام می شود. در این مرحله دانشجو یک کاربر حرفه ای شده و هدف این دوره که علاه بر آموزش نرم افزار یک انتقال تجربه است محقق شده است و بعد از آن تمرین و پشتکار دانشجو را طلب می کند.

 

چه چیزهایی همراه دوره داده می شود ؟

همراه با این دوره آموزشی تعداد قابل توجهی کامپوننت های هوشمند و پرکاربرد با شرایط کار در ایران دریافت می کنید که توسط خود مدرس طراحی شده و خود به تنهایی بسیار ارزشمند است همچنین همراه فیلم آموزشی، فایل های نرم افزاری تمرینی پروژه و فایل های کمکی دیگری نیز جهت یادگیری بهتر و تمرین بیشتر ارائه شده است.

چرا باید دوره آموزش تکلا استراکچر را تهیه کنم ؟

مطالبی که در این دوره تدوین شده با دقت و وسواس زیاد مناسب با شرایط داخلی تدوین شده که خود مسئله بسیار مهمی است. شما برای تهیه این مجموعه کمتر از ۱۰ درصد هزینه یک کلاس حضوری را پرداخت می کنید که در آخر هم ممکن است کیفیت و کمیت لازم را به دلیل وسعت مطالب و محدودیت وقت و عوامل محیطی مثل ترافیک رفت آمد و شلوغی کلاس نداشته باشد. به شما اطیمنان می دهیم در این دوره آموزش تکلا استراکچر تمام مطالب و ریزه کاری ها به نحوی ارائه شده است که دیگر نیاز به هیچ منبعی ندارید و سریعترین زمان ممکن به تسلط کافی دست می یابید.

تمام دستورات، نکات اجرایی و نرم افزاری، تنظیمات و… را ابتدا در قالب مثال های ساده ارائه نموده و سپس مجددا تمام مطالب گفته شده را در یک پروژه عملی و واقعی، از صفر تا صد مرور خواهیم نمود تا شما، به طور ۱۰۰ درصدی تمام مطالب را یاد گرفته و در پروژه های خود بکار بگیرید. با توجه به اینکه ما دغدغه شما عزیزان را در هنگام یادگیری می شناسیم پروژه به نوعی انتخاب شده است که اکثر سوالات شما را پاسخ دهد. همچنین اگر در حین آموزش سوالی داشتید می توانید از مدرس بپرسید تا به شما پاسخ دهد.

دوره آموزش تکلا استراکچر برای چه کسانی مناسب است و پیش نیاز آن چیست ؟

 • هیچ پیش‌نیازی لازم ندارد و فرض بر این بوده که دانشجو هیچ‌گونه آشنایی قبلی با این نرم‌افزار نداشته است.
 • آموزش از کلیک بر روی آیکن نرم‌افزار آغاز شده و قدم‌ به‌ قدم با شما به‌ پیش می‌رود.
 • توضیحات مکفی درباره کاری که هر جلسه قرار است انجام بشود داده می‌شود تا ذهن شما آماده دریافت مطلب شود و این روند تا پایان انجام پروژه عملی که شما حرفه‌ای شوید ادامه دارد.
 • در پایان شما نیاز به منبع آموزشی ثانویه نداشته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را خواهید داشت.


کامپوننت های ایرانی در آموزش تکلا استراکچر

به همراه این دوره آموزشی کامپوننت ها و اتصالات هوشمند مناسب با شرایط طراحی و اجرا در ایران هم آورده شده که در نوع خود بسیار کم یاب و ارزشمند هستند. کامپوننت های هوشمند اتصال و ورق تفویت و اتصال شمشیری پله و غیره ….

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور

هومشمند سازی اتصالات تکلا استراکچر

هوشمند سازی کامپوننت که از مباحث مهم در آموزش تکلا استراکچر به صورت کامل و با مثال های متعدد تدریس شده است. انواع کامپوننت های اتصالات ( همچون اتصال صلب و ساده با سخت کننده ها ) ، کامپوننت های نوع پارت ( ساخت کامپوننت ستون دوبل هوشمند ) ، کامپاننت نوع Seam و Detail ..

کامپوننت تکلا استراچر

ورژن نرم افزار مورد استفاده

در این دوره از ورژن 19 نرم افزار استفاده شده است. که بسیار متداول در ایران است. اگر شما از هر یک از ورژن های 18، 19 ، 20 ، 21 استفاده می کنید نگران نباشید چون هیچگونه تفاوتی بین آنها نیست و حتی جای آیکن ها هم تغییر نکرده و به راحتی می توانید این از قسمت اول تا آخر دوره آموزشی بدون هیچ مشکلی دنبال کنید.

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور

سرفصل های پکیج تکلا استراکچر

فصل اول

7:33:05 ساعت

الف
تنظیمات اولیه
 1. آشنایی کلی با نرم افزار
 2. تغییر رنگ پس زمینه نرم افزار
 3. آشنایی با کنترل های صفحه نمایش
ب
View Properties
 1. تنظیمات عمومی
 2. تنظیمات Disply
 3. فیلتر کردن اعضا در صفحه نمایش
پ
GRID
 1. تعریف یک پلان ساده
 2. یک قدم جلوتر، پلان کمی پیچیده
 3. آوردن پلان از ETABS
 4. آوردن پلان از اتوکد
 5. ساخت پلان بیضی شکل شبیه به استادیوم
ت
ابزارها
 1. Wprkplane
 2. ابزارهای گرفتن نما و برش
 3. ابزارهای اندازه گیری
 4. دستورات Copy و Move
 5. نقاط ربایش Snap
ث
مدل سازی
 1. مفهوم پارت و اسمبلی
 2. در مورد Modify
 3. ترسیم ستون ها
 4. ترسیم تیرها و بادبندها
 5. ترسیم ورق ها
 6. بولت ها
 7. دستورات کات و برش
 8. آشنایی با مقاطع موجود در کتابخانه تکلا
 9. ساخت مقطع دلخواه – 1
 10. ساخت مقطع دلخواه – 2
 11. نحوه آوردن مدل های سه بعدی از نرم افزارهای مختلف به تکلا استراکچر
ج
ساخت کامپوننت ها
 1. معرفی و شروع به کار کامپاننت ها
 2. ساخت کامپاننت اتصال ساده
 3. ساخت کامپاننت اتصال ساده – 2
 4. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 1
 5. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 2
 6. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 3
 7. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 4
 8. هوشمند سازی کامپاننت نوع SEAM
 9. هوشمند سازی کامپاننت نوع Detail
 10. هوشمند ساز کامپاننت نوع Part ستون دوبل

فصل دوم

8:23:05 ساعت

فصل دوم
پروژه ساختمان فولادی 4 طبقه
 1. معرفی پروژه
 2. گرید بندی پلان
 3. جانمایی بیس پلیت ها
 4. تعریف متریال
 5. ساخت ستون ها و جانمایی در مدل
 6. ساخت سخت کننده Base Plate و بولت ها
 7. ساخت سخت کننده Base Plate و بولت ها – ادامه
 8. فیلترینگ و اصلاح بعضی از مشخصات
 9. اسمبلی ستون ها
 10. شروع مدلسازی تیرها و نحوه ساخت تیرهای لانه زنبوری
 11. مدلسازی تیرها – قسمت دوم
 12. مدلسازی خرپشته
 13. مدلسازی بست ستون
 14. مدل سازی راه پله – قسمت اول
 15. مدل سازی راه پله – قسمت دوم
 16. مدلسازی بادبندها – قسمت اول
 17. مدلسازی بادبندها – قسمت دوم
 18. مدلسازی بادبندها – قسمت سوم
 19. مدل سازی اتصالات
 20. مدل سازی برشگیرها
 21. اسمبلی قطعات و بررسی کلش ها
 22. تنظیمات شماره گذاری و گزارش گیری از مدل
 23. تنظیمات نقشه گیری | 10 قسمت
 24. در این ده قسمت تمام مباحث مربوط به تهیه نقشه ) نامبرینگ ، گزارشات مختلف ؛ متره ، ابزارهای ادیت نقشه و لایوت ها ، ادیت تمپلیت ها ؛ برسی نقشه های اسمبلی ؛ ارِکشن و سینگل پارت برای اعضای مختلف و غیره .. ( به تفصیل بیان شده که به دلیل زیاد بودن عناوین ترجیه داده شد قسمت ها به شماره نام گذاری شوند.


ما در کنار شما هستیم

بعد از تهیه پک آموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور سازه فولادی ارتباط ما با شما قطع نخواهد شد. شما می توانید به صورت مستقیم با خود مهندس طاها طبیب زاده در تماس باشید و سوالات مشکلات خود را مطرح کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی می توانید با ایمیل پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. نگاه عمران همیشه آنلاین است.

poshtibani

نحوه خرید آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی

با استفاده از کارت تمامی بانک های عضو شتاب و با داشتن رمز دوم می توانید نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر اقدام نمایید و بلافاصله به صفحه دانلود متصل شوید. یک ایمیل حاوی رسید و لینک دانلود هم برای شما ارسال خواهد شد.

اطلاعات کلی دوره آموزش تکلا استراکچر
 • ورژن نرم افزار
  19
 • مدت زمان فیلم:
  16 ساعت
 • فرمت فایل‌ها:
  MP4 – 720HD
 • حجم:
  1.9 گیگابایت
 • مدرس:
  طاها طبیب زاده
 • کپی رایت
  نگاه عمران
 • مبلغ سرمایه گذاری:
  77 هزار تومان
 • شیوه دریافت:
  دانلودی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

64 دیدگاه

 1. سلام، من تکلا ۲۰۱۹ نصب کردم، محیط ۲۰۱۹ با ورژن ۱۹ خیلی متفاوت هس، آیا این آموزش به درد من میخوره

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر
   در مورد ورژن های جدید تکلا مخصوصا سری ۲۰۱۷! تا ۲۰۲۰ که به تازگی منتشر شده، یک مشکلی که وجود دارد بحث کامل کرک نشدن آن است و زمان نقشه گیری نرم افزار هنگ می کند با خروجی دارای خطای زیادی است. متاسفانه هنوز کرک خوبی ارائه نشده است. ولی ورژن ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ که در سایت خودمان برای دانلود گذاشتیم مشکلی ندارند

   برای آموزش پیشنهاد می کنم ابتدا با همان ورژن ۱۹ پیش بروید و اصول کار را یاد بگیرید (این ورژن هنوز هم در ایران بسیار متداول است). نگران ورژن جدید هم نباشید محیط منوها گرافیکی تر شده که با کمی وقت گذاشتن جای همه منوها را متوجه خواهید شد.

   با تشکر

 2. با سلام عرض خسته نباشید
  میخواستم بدونم آیا در این پکیج به هوشمندسازی تعداد و فواصل استیفنر PGها مثل تعداد و فواصل برشگیرها اشاره ای شده و آیا روش هوشمند کردن این دو به هم شبیه هست؟

  • نگاه عمران در

   سلام وقت بخیر

   بله دوست عزیز. هوشمند سازی به نحوی تدریس شده است که بتوانید تعداد و فواصل استیفنرها از یکدیگر را به راحتی تنظیم کنید. خود کامپوننت های تدریس شده و دیگر کامپوننت های سودمند دیگری هم در پکیج است.

 3. سلام.
  من این دوره تهیه کردم. بسیار راضی بودم و به بشتر سوالاتم در زمینه تهیه نقشه های شاپ سازه های فولادی پاسخ داده شد. خواستم خواهش کنم حتما دوره بتنی هم تولید کنید. خیلی ممنون

 4. سلام کسی که نقشه خوانی بلد نباشه هم میتونه این دوره رو متوجه بشه؟اصلا نقشه خوانی هم یاد داده شده داخل این دوره؟بعد از این دوره میتونیم شاپ انجام بدیم؟

  • نگاه عمران در

   سلام. بله به صورت کامل به مباحث مورد نظر شما پرداخته شده است و قطعا بعد از تماشای این دوره می توانید کار شاپ انجام دهید.

 5. با سلام خدمت اقای مهندس طبیب زاده میخواستم از این دوره اموزشی شما که بسیار عالی بود تشکر کنم و واقعا منو راه انداخت و تمام سوالهایم رو جواب گرفتم بخصوص توضیحات شما در قسمت گرفتن خروجی خیلی عالی است خسته نباشید

 6. نادر میبدی در

  قسمت نقشه گیری خیلی خوب توضیح داده شده بود. ای کاش مهندس طبیب زاده دوره های دیگری هم داشتند

 7. محمدرضا در

  سلام
  آیا یک پروژه از صفر تا صد کار از مدلسازی تا گزارش گیری انجام میشه در آموزشتون؟؟

 8. سلام
  اتصال پیج و مهره نیز گفته میشود
  و کامپاننت ها در وررن جدید هم اجرا میشود ممنون

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر
   در بخش مقدماتی در مورد تنظیمات اتصال پیچ و مهره و بولت های بیس پلیت صحبت شده اما پروژه ای که انجام شد نوع اتصال ان جوشی است. با تشکر

 9. احمد باغبادی در

  سلام. واقعا مجموعه کامل پر باری بود لطفا دوره هایی با موضوع خاص مثل سکوهای نفتی و غیره هم بگذارید که از تجربه استاد استفاده کنیم. مرسی

 10. رضا فتحی در

  باسلام و عرض وقت بخیر خدمت استاد
  سوال و درواقع مقایسه ای برام بین اتوکد و تکلا ایجاد شده که ممنون میشم وقت بزارین و راهنماییم کنید
  آیا این دو نرم افزار هیچ شباهت و وجه اشتراکی دارن؟؟چون اتوکدم برا نقشه کشی استفاده میشه. و اینکه آیا به نظر شما مجموعه ی اتوکد,ایتبس و سیف و تکلا برای یک نفر مجموعه ی خوب و بدرد بخوری برای وارد شدن به بازار کار هستن؟؟
  همین سوالو راجع به ایتبس و تکلا هم داشتم که خوشبختانه از کامنتا به جواب رسیدم
  عذرمم بابت طولانی شدن سوالام بپذیرید
  باتشکر

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر. تکلا یک نرم افزار سه بعدی دارای کتابخانه های بزرگی از انواع پروفیل ها و اتصلات اماده است که بعد از مدل سازی سازه به صورت سه بعدی نقشه های ساخت و اجرا و قطعه زنی را به صورت خودکار تولید می کند در صورتی که اتوکد یک نرم افزار ترسیمی است که هیچ کدام از قابلیت های فوق را ندارد. به صورت کلی بعد از اینکه شما در ایتبس سازه خود را طراحی کردید باید نتایج ان را به نقشه های اجرایی با استانداردی تهیه کنید که در کارخانه های مصنوعات فلزی بتوانند ان را برای شما تولید کنند برای اینکار در دنیا از نرم افزار تکلا استراکچر استفاده می کنند.

 11. سلام. با تشکر از سایت خوبتون یک سوالی داشتم قبل از خرید ایا در این فیلم اموزشی در مورد ساخت تمپلیت های نقشه لوگوی شرکت و همچنین اضافه کردن جداول خاص لیستوفر به شیت های نقشه صحبت شده است ؟

 12. سلام مهندس وقت بخیر
  من هیچی از تکلا نمیدونم . اگه خیلی خوش بینانه و فشرده از فایل آموزشی شما استفاده کنم تا چه مدت میتونم یاد بگیرم؟ ممنون اگه جوابم رو زودتر بدبن

  • نگاه عمران در

   سلام. در جواب پرسشتان باید بگویم مدت زمان این دوره ۱۶ ساعت است و برای یادگیری ان بستگی دارد چقدر وقت می گذارید و مطالب را پیگیر مطالعه می کنید و خودتان مستقلا تمرین انجام می دهد، برای هرکس متفاوت است؛ فکر میکنم خودتان بهتر بتوانید از نظر زمانی تخمین بزنید.

   در مینیمم حالت حداقل یک هفته تا ده روز لازم است اما همانطور که گفتم باید خودتان هم مستقلا تمرین انجام دهید که دستتان راه بیفتد

   با تشکر

 13. فرخ بهداروند در

  لحن بیان و تسلط بر ریزه کاری های نرم افزاری و اجرایی مهندس طبیب زاده بسیار عالی بود و ادم مشتاق به دنبال کردن می کرد بنده بی صبرانه منتظر تکلا استراکچر بتنی ایشون هستم امیدوارم هرچه سریعتر اماده بشه. سپاس

 14. نیکو خشنود در

  سلام ایا در این دوره اموزشی قسمت پیچ و مهره هم تدریس شده است ؟

  • نگاه عمران در

   بله دوست عزیز به صورت کامل در مورد بخش تنظیمات پیچ و بولت ها صحبت شده و مثال حل گفتیم حتی یک فایل اکسل کمکی در این پکیج می باشد که طراحی چدیمان پیچ ها بسیار راحت تر و سریع تر در نرم افزار انجام دهید. با تشکر

 15. من دوره تهیه کردم خیلی راضی بودم از مدرس میخوام لطفا دوره بتنی هم ارائه بدن تا از تجربیاتشون استفاده کنیم.

 16. احسان066 در

  با سلام….ایا با خرید این فیلم اموزشی میتونم وارد بازار کار بشم؟؟؟خداییش حقیقت رو بگین…باور کنین مبلغ ۵۹۵۰۰ تومن واسه منی که بیکارم خیلی هست و به زحمت میخوام این پول رو جور کنم…با تشکر

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر. اینکه شخص شما وارد بازار کار بشین بسته به پشتکار و پیگیری خودتون داره. اما از نظر محتوای اموزشی باید عرض کنم تمام نیازهایی که در سر کار به ان احتیاج دارید را پوشش می دهد کافیست فایل پی دی اف سر فصل ها را دانلود کنید مشاهده خواهید کرد بسیار کامل است و ضمنا پروژه محور تدریس شده. با تشکر

 17. محمد امین در

  سلام . من این اموزش تا اخر نگاه کردم چند تا نکته به نظرم رسید برای دوستانی که قصد تهیه این اموزش دارند. این اموزش بسیار کامله و مهندس طبیب زاده معلوم برای هر قسمت حسابی فکر کرده تا با تنوع مثال ریزه کاری ها رو جا بندازه. همچنین نحوه اموزش به شکلی هست که از همان ابتدا همراه میشین و گام به گام جلو میرین. ( این نکته برای کسایی که هیچ تصوری از نقشه کشی سازه ندارن خیلی مهمه ) حتما دیدین بعضی اساتید مطلبی میگن و دیگر بهش ارجاع نمیدن اما در این اموزش اینطور نیست و نقشه راه پروژه مشخصه و دقیقا میدونین در هر بخش قرار چه مطلبی یادبگیرین. در نتیجه اگر هم یادتون رفت دقیقا میدونین کدام قسمت نگاه کنین تا مطلب براتون جا بیفته

  از همه مهتر کامپاننت ها و افزونه های اختصاصی خود مدرس هست همراه با این اموزش که واقعا ارزشمنده به طوری که اگر من از قبل این نرم افزار بلد بودم بدون این ها حداقل ۴ برابر بیشتر باید وقت می گذاشتم. ( اینم بگم اموزش ساخت این کامپاننت ها مفصلا در اموزش هست که بعدا خودتونم میتونین هر چیزی بسازین و هوشمندش کنید )

  نکته اخر هم پاسخگویی خوب مدرس به سوالات بنده بوده که واقعا با حوصله جواب دادند و من متشکر خودشون کردند. بسیار سپاس گذارم و منتظر اموزش های دیگر مهندس طبیب زاده هستم. با تشکر

 18. با سلام
  من طراحی صنعتی خوانده ام
  یک شرکت برای مصاحبه رفتم که تولید سازه های فولادی بود
  به من گفتن به یک شاپ کار با نرم افزار اکلا احتیاج دارند
  میخواستم ببینم با خرید این مجموعه ایا نیاز ان شرکت برطرف میشود؟
  اگر ممکنه کمی توضیح در این باره بدهید؟
  شاپ کار منظورشان چیست؟

  • نگاه عمران در

   بله این بسته برای این منظور اموزش داده شده است. منظور از شاپ کار کسی است که است بتواند با نرم افزار تکلا استراکچر نفشه های قطعه زنی ، مونتاژ و اجرا را تهیه و تولید کند. با توجه به این نقشه ها قطعات سازه های فولادی در کارگاه های ساخت مصنوعات فلزی ساخته و به محل اجرا پروژه حمل می شوند. جهت اشنایی بیشتر مقاله تهیه نقشه های اجرایی در پروژه های عمرانی را مطالعه بفرمایید که در صفحه اول سایت موجود است. با تشکر

 19. مسعود محمدی در

  سلام. ایا با این نرم افزار میشه سازه ای خاص هم مدل کرد و نقشه های اجراییش در اورد ؟ مثل دکل های برق ، پل عابر پیاده یا سازه های خرپایی

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر. بله دوست عزیز در نرم افزار تکلا هیچ محدودیتی ندارید از ساده ترین سازه ای که فکرش بکنید تا پیچیده ترین را می تواند این نرم افزار انجام دهد حتی پالایشگاه های نفتی را با این نرم افزار مدل نقشه گیری و اجرا کرده اند

 20. نیما سر افراز در

  سلام من این دوره تهیه کردم وخیلی راضی بودم فقط خواستم بدونم ایا رویت استراکچر هم میتونه نقشه های ساخت و مونتاژ مانند تکلا تولید کنه

  • نگاه عمران در

   سلام وقتتون بخیر . خوشحالم که تونستیم رضایتتون جلب کنیم. در جواب سوالتون باید بگم خیر. اصلا چنین قابلیتی برای نرم افزار رویت استراکچر گنجانده نشده و چنین هدفی را هم ندارد شرکت اتودسک نرم افزار دیگری به نام ادونس استیل برای این کار در نظر گرفته. اما ان چیزی که تا این لحظه مشخص است هیچ نرم افزاری در این زمینه به قدرت تکلا استراکچر نیست (مخصوصا به خاطر انعطاف پذیری در بحث کامپوننت ها ) و در بین شرکت ها و دست اندرکاران کار شناخته شده است همچنان که مشاهده می کنید با امدن ورژن ۲۰۱۷ در واقع بیست چندمین ورژن این نرم افزار تولید شده که نشان از سال ها تجربه وبهبود کیفیت نرم افزار دارد. انشاالله به زودی در قالب پستی از قابلیت های جدید نرم افزار که ان را بی نظیر کرده بیشتر خواهم گفت

 21. علیرضا ایوبی در

  با عرض سلام
  آیا در این پک آموزشی مدلسازی اتصال گیردار جوشی با کله گاوی هم آموزش داده می شود؟

  • نگاه عمران در

   بله دوست عزیز به طور کامل همراه با هوشمندسازی اتصال کامپوننت ( سرفصل های اموزشی را می توانید در کاتالوگ مطالعه کنید )

 22. ببخشيد با اين نرم افزار ميشه سازه هاى بتنى رو هم تجزيه و تحليل كرد يا فقط تو سازه هاى فلزى كاربرد داره. ممنون ميشم راهنمايى كنين.

  • نگاه عمران در

   در تکلا استراکچر هیچگونه محدودیتی وجود ندارد اما در ایران بیشتر در زمینه سازه های فلزی استفاده می شود و سازه های حجیم بتنی مانند پل ها – مخازن – انواع فونداسیون ها . لطفا مقاله تهیه و ترسیم نقشه های اجرایی در پروژه های عمرانی در سایت را مطالعه فرمایید انجا مفصلا توضیح داده ایم. با تشکر

 23. با سلام و تشکر از مطالب ارزشمند و آموزش هایی که تو این سایت قرار می دید. آموزش ویدیویی رو دانلود کردم ولی فعلا فرصت نکردم نگاه کنم. میشه لطفا یه آموزش کامل برا سازه های بتنی هم تهیه کنید؟

  • نگاه عمران در

   سلام در بالا نوشتیم. این اموزش بر روی ورژن ۱۹ تدریس شده. شما اگر از هریک از ورژن های تکلا از ۱۴ تا ۲۱ استفاده می کنید بدون هیچ مشکلی می توانید از این اموزش استفاده کنید چون حتی جای ایکن ها هم عوض نشده است و مو به مو مثل هم است

   اما در ورژن های ۲۰۱۶ به بعد تغییرات عمده ای در گرافیک منوهای برنامه رخ داده است اما اساس کار همان است که در اموزش گفته شده.

 24. باسلام
  مهندس جان لطفا قابلیتهای جدیدتکلا۲۰۱۶و۲۰۱۷رومی فرمایید
  نسبت به ورژنهای پایین تر چه وضعیتی دارند
  باتشکر

  • نگاه عمران در

   سلام

   تغییرات عمده در گرافیک کاربری برنامه اتفاق افتاده و جای بعضی منوها تغییر پیدا کرده – اما روش کار همان است که قبلا بود – ( از نظر شخص من ورژن جدید به دلیل اسکرول زیاد برای انتخاب ایکن ها زیاد خوشایند نیست و ترجیهم همان ورژن های قبلی است )
   در قسمت کامپاننت ها در ورژن ۲۰۱۷ دو سه تا کامپاننت مهم جدیدا اضافه شده که قبلا نبود ان هم کامپاننت پله های اسپیرال است که از نظر تنظیمات دست کاربر را کاملا باز گذاشته

   انشاالله سعی میکنم در پستی جداگانه به صورت مفصل تغییرات را یک به یک شرح دهم

   با تشکر

 25. سلام رشته من معماری بوده ولی الان تو شرکت باید کارهای شاپ سازه های فلزی انجام بدم ؟ ایا این پک کامله ؟ بدرد منی که کعماری خوندم میخوره ؟

  • نگاه عمران در

   بله دوست عزیز تمام اطلاعاتی که مورد نیاز است گفته شده و به قولی صفر تا صد هست به شکلی که بدون پیش نیاز میتوانید این دوره را فرا بگیرید

 26. با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من بصورت نسبی تکلا را بلد هستم
  میخپاستم ببینم ایا به درد من میخوره یا خیر؟!
  همچنین سوال دارم که چه تعداد کامپوننت تشریح میشود در پک ؟!

  • نگاه عمران در

   وقت بخیر

   لطفا کاتالوگ را مطالعه کنید قسمت به قسمت موارد تدریس شده بیان شده. علاوه بر کامپاننت هایی که در فصل کامپاننت ها ساخت ان ها اموزش داده شده است ، تعدادی کامپاننت ایرانی پرکاربرد دیگر هم در پک قرار داده شده که علاوه بر استفاده ان در پروژه به نکات ساخت ان ها هم اشاره شده است. با تشکر

 27. من این دوره تهیه کردم واقعا عالی بود فقط خواستم بپرسم ایا کامپاننت هایی که ساخته میشن روی همه ورژن ها قابل استفادست ؟

  • نگاه عمران در

   مرسی دوست عزیز. بله روی همه ورژن ها قابل استفادست. بر روی ورژن ۱۹ و ۲۰۱۶ تست شده و مشکلی نبوده

  • نگاه عمران در

   بله دوست عزیز اگر کاتالوگ سرفصل ها را در بالا دانلود بفرمایید مشاهده خواهید کرد که تنها همین بحث ادیت و تولید نقشه چیزی حدود ۳ ساعت همه جوانب کار تدریس شده و مطلبی نگفته باقی نمانده است

 28. من توبحث کامپاننت خیلی مشکل داشتم حتی کلاس هم رفتم مدرس حاضر نبود تمام نکات و زیر و بم کار بگه انگار که اسرار کارش باشه. اما انصافا مدرس این دوره سنگ تمام گذاشتن و مطلب کامل گفتن. کامپاننت هایی هوشمندی هم که علاوه بر اون دادن واقعا کار راه انداز بود. ضمن اینکه خواستم اینجا تشکر کنم از مدرس خواهش میکنم ادونس استیل هم به همین شکل شیوا تدریس کنن. با تشکر

  • نگاه عمران در

   ممنون از لطفتون. در مورد سوال باید بگم که شک نکنید که تکلا در زمینه کارهای فولادی بسیار جا افتاده تر و دوست داشتنی تر از ادونس استیل است و در صنایع و دفاتر فنی سطح کشور همه تکلا استراکچر به خوبی می شناسند و قبول دارند به همین علت ادونس برای جا نداختن خود رقیب سر سختی دارد. با این حال اگر تقاضا برای ادونس زیاد شود ان را هم تولید خواهیم کرد

 29. مانی نوروزی در

  خواستم تشکر کنم من بسته رو تهیه کردم با اینکه کلاس هم رفته بودم مدرک گرفتم ولی انقدر که این دوره برای من مطلب جدید داشت که متعجب شدم. مدتها بود دنبال یک اموزش پروژه محور مثل میگشتم دمتون گرم

  • نگاه عمران در

   خیر. اصولا این نرم برای هدف دیگری تولید شده است و بیشترین کاربرد ان برای تهیه نقشه های ساخت و اجرا می باشد

   • احسان در

    سلام . تو اين بسته آموزشي مقاطع ستون ها و تير ها با ورق مدل سازي شده اند ؟ همچنين مقاطع متغيير هم آموزش داده شده است ؟ . ممنون .

 30. آیا در پروژه ای که انجام می دهید مدل کردن شمشیری پله ,برش گیر و تیرهای لانه زنبوری را هم به صورت کامل و کاربردی توضیح داده اید؟

  • نگاه عمران در

   تمام موارد ذکر شده به علاوه کامپاننت های هوشمند ان اموزش داده شده و در پروژه استفاده شده است

پاسخ دهید