آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی

با آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی شامل 16 ساعت آموزش کاربردی در خدمت شما هستیم تا شما را برای یکی از تخصصی ترین و کاربردی ترین نرم افزار های مهندسی عمران حرفه ای کنیم. پکیج آموزش تکلا بعد از حدود دو سال کار پیوسته و همچنین دقت و وسواس زیاد با بهترین کیفیت ممکن تنظیم گردیده است. تکلا استراکچر می تواند در کمترین زمان ممکن مدل های سه بعدی گرافیکی با کیفیت بالا، دیتایل ها و نقشه های اجرایی کارگاهی برای ساخت و نصب و همچنین گزارش های متره برآورد و لیستوفر فولادی و بتنی را ارائه کند و این تنهای بخشی از قدرت این نرم افزار است.

 

تکلا چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

همانطور که می دانید بعد از طراحی سازه در ETABS خروجی آن باید تبدیل به نقشه های دقیق اجرایی شود به شکلی که ریزترین جزئیات ساخت و اجرا را در بر گیرد، سپس این نقشه ها به کارخانه های مصنوعات فلزی تحویل داده شده تا قطعات ساخته شوند، اصطلاحاً به این کار شاپ دراوینگ و به کسی که نقشه ها را ترسیم می کند شاپیست می گویند.

با توجه به اینکه در نرم افزار تکلا مدلسازی سه بعدی سازه را با جزئیات کامل و دقیق در اختیار داریم، می توانیم خطاهای احتمالی را قبل از اجرا مرتفع کرده و برای آن چاره اندیشی کنیم. (محور قرارگیری اعضای سازه، محل اتصالات، جوش ها، پیچ ها، وضعیت سرگیری، تداخل اعضا، وجود فضای مناسب برای بستن پیچ ها، برش کاری، بررسی وضعیت نصب) به جرات می توان گفت تنها نرم افزاری که تا این اندازه به کاربر اطلاعات می دهد تکلا استراکچر است.

امروزه گسترده ترین و دقیقترین نرم افزاری که در سطح کشور و همچنین در دنیا برای این کار استفاده می شود نرم افزار تکلا استراکچر می باشد. تسلط شما بر این نرم افزار به دلیل نیاز بازار و کمبود نیروهای کارکشته و آشنا بدون شک موقعیت های فراوان شغلی و درآمدی را در پی خواهد داشت. ما نمی خواهیم اینجا بر روی درآمد شما مانور تبلیغاتی بدهیم اما با کمی پرس و جو خودتان پی خواهید برد کف درآمد شاپیست مسلط به کار چشمگیر است.

 

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures

آموزش جامع تکلا استراکچر فلزی

تکلا استراکچر برای تمام مراحل ساخت و اجرای پروژه دتایل و برنامه ارائه می دهد. جزئیات و نقشه های اعضای تکی، اسمبلی ها، نقشه های نصب و اجرا، متره دقیق مصالح و مقاطع، و…. شما در روند کار با تکلا، یک دید کارگاهی و اجرایی قوی نیز کسب خواهید نمود.

در پکیج آموزش تکلا چه چیزی تدریس شده و من چه دریافت می‌کنم؟

 • دوره آموزش تکلا استراکچر در دو فصل تدوین گردیده است. در فصل اول آن به زبان ساده همراه با مثال های متعدد تمام بخش ها و دستورات را توضیح می دهیم و در پایان فصل اول وارد مباحث پیش رفته مدلسازی و همچنین هوشمند سازی کامپوننت ها می شویم که از مطالب حساس و پرکاربردی است که کمتر در آموزش های دیگر پیدا می کنید.
 • در فصل دوم برای اینکه دانشجو یک تجربه عملی و اجرایی را از نزدیک تجربه کرده باشد یک ساختمان 4 طبقه فولادی با اتصالات جوشی را از صفر تا صد که مرحله گزارش گیری و نقشه گیری و تهیه آلبوم نقشه است را به صورت قدم به قدم در جلوی دیدگان شما همراه با توضیحات اجرایی انجام می شود. در این مرحله دانشجو یک کاربر حرفه ای شده و هدف این دوره که علاه بر آموزش نرم افزار یک انتقال تجربه است محقق شده است و بعد از آن تمرین و پشتکار دانشجو را طلب می کند.

 

چه چیزهایی همراه دوره داده می شود ؟

همراه با این دوره آموزشی تعداد قابل توجهی کامپوننت های هوشمند و پرکاربرد با شرایط کار در ایران دریافت می کنید که توسط خود مدرس طراحی شده و خود به تنهایی بسیار ارزشمند است همچنین همراه فیلم آموزشی، فایل های نرم افزاری تمرینی پروژه و فایل های کمکی دیگری نیز جهت یادگیری بهتر و تمرین بیشتر ارائه شده است.

چرا باید دوره آموزش تکلا استراکچر را تهیه کنم ؟

مطالبی که در این دوره تدوین شده با دقت و وسواس زیاد مناسب با شرایط داخلی تدوین شده که خود مسئله بسیار مهمی است. شما برای تهیه این مجموعه کمتر از ۱۰ درصد هزینه یک کلاس حضوری را پرداخت می کنید که در آخر هم ممکن است کیفیت و کمیت لازم را به دلیل وسعت مطالب و محدودیت وقت و عوامل محیطی مثل ترافیک رفت آمد و شلوغی کلاس نداشته باشد. به شما اطیمنان می دهیم در این دوره آموزش تکلا استراکچر تمام مطالب و ریزه کاری ها به نحوی ارائه شده است که دیگر نیاز به هیچ منبعی ندارید و سریعترین زمان ممکن به تسلط کافی دست می یابید.

تمام دستورات، نکات اجرایی و نرم افزاری، تنظیمات و… را ابتدا در قالب مثال های ساده ارائه نموده و سپس مجددا تمام مطالب گفته شده را در یک پروژه عملی و واقعی، از صفر تا صد مرور خواهیم نمود تا شما، به طور ۱۰۰ درصدی تمام مطالب را یاد گرفته و در پروژه های خود بکار بگیرید. با توجه به اینکه ما دغدغه شما عزیزان را در هنگام یادگیری می شناسیم پروژه به نوعی انتخاب شده است که اکثر سوالات شما را پاسخ دهد. همچنین اگر در حین آموزش سوالی داشتید می توانید از مدرس بپرسید تا به شما پاسخ دهد.

دوره آموزش تکلا استراکچر برای چه کسانی مناسب است و پیش نیاز آن چیست ؟

 • هیچ پیش‌نیازی لازم ندارد و فرض بر این بوده که دانشجو هیچ‌گونه آشنایی قبلی با این نرم‌افزار نداشته است.
 • آموزش از کلیک بر روی آیکن نرم‌افزار آغاز شده و قدم‌ به‌ قدم با شما به‌ پیش می‌رود.
 • توضیحات مکفی درباره کاری که هر جلسه قرار است انجام بشود داده می‌شود تا ذهن شما آماده دریافت مطلب شود و این روند تا پایان انجام پروژه عملی که شما حرفه‌ای شوید ادامه دارد.
 • در پایان شما نیاز به منبع آموزشی ثانویه نداشته و آمادگی لازم برای ورود به بازار کار را خواهید داشت.


کامپوننت های ایرانی در آموزش تکلا استراکچر

به همراه این دوره آموزشی کامپوننت ها و اتصالات هوشمند مناسب با شرایط طراحی و اجرا در ایران هم آورده شده که در نوع خود بسیار کم یاب و ارزشمند هستند. کامپوننت های هوشمند اتصال و ورق تفویت و اتصال شمشیری پله و غیره ….

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور

هومشمند سازی اتصالات تکلا استراکچر

هوشمند سازی کامپوننت که از مباحث مهم در آموزش تکلا استراکچر به صورت کامل و با مثال های متعدد تدریس شده است. انواع کامپوننت های اتصالات ( همچون اتصال صلب و ساده با سخت کننده ها ) ، کامپوننت های نوع پارت ( ساخت کامپوننت ستون دوبل هوشمند ) ، کامپاننت نوع Seam و Detail ..

کامپوننت تکلا استراچر

ورژن نرم افزار مورد استفاده

در این دوره از ورژن 19 نرم افزار استفاده شده است. که بسیار متداول در ایران است. اگر شما از هر یک از ورژن های 18، 19 ، 20 ، 21 استفاده می کنید نگران نباشید چون هیچگونه تفاوتی بین آنها نیست و حتی جای آیکن ها هم تغییر نکرده و به راحتی می توانید این از قسمت اول تا آخر دوره آموزشی بدون هیچ مشکلی دنبال کنید.

اموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور

سرفصل های پکیج تکلا استراکچر

فصل اول

7:33:05 ساعت

الف
تنظیمات اولیه
 1. آشنایی کلی با نرم افزار
 2. تغییر رنگ پس زمینه نرم افزار
 3. آشنایی با کنترل های صفحه نمایش
ب
View Properties
 1. تنظیمات عمومی
 2. تنظیمات Disply
 3. فیلتر کردن اعضا در صفحه نمایش
پ
GRID
 1. تعریف یک پلان ساده
 2. یک قدم جلوتر، پلان کمی پیچیده
 3. آوردن پلان از ETABS
 4. آوردن پلان از اتوکد
 5. ساخت پلان بیضی شکل شبیه به استادیوم
ت
ابزارها
 1. Wprkplane
 2. ابزارهای گرفتن نما و برش
 3. ابزارهای اندازه گیری
 4. دستورات Copy و Move
 5. نقاط ربایش Snap
ث
مدل سازی
 1. مفهوم پارت و اسمبلی
 2. در مورد Modify
 3. ترسیم ستون ها
 4. ترسیم تیرها و بادبندها
 5. ترسیم ورق ها
 6. بولت ها
 7. دستورات کات و برش
 8. آشنایی با مقاطع موجود در کتابخانه تکلا
 9. ساخت مقطع دلخواه – 1
 10. ساخت مقطع دلخواه – 2
 11. نحوه آوردن مدل های سه بعدی از نرم افزارهای مختلف به تکلا استراکچر
ج
ساخت کامپوننت ها
 1. معرفی و شروع به کار کامپاننت ها
 2. ساخت کامپاننت اتصال ساده
 3. ساخت کامپاننت اتصال ساده – 2
 4. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 1
 5. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 2
 6. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 3
 7. هوشمند سازی کامپاننت اتصال صلب – 4
 8. هوشمند سازی کامپاننت نوع SEAM
 9. هوشمند سازی کامپاننت نوع Detail
 10. هوشمند ساز کامپاننت نوع Part ستون دوبل

فصل دوم

8:23:05 ساعت

فصل دوم
پروژه ساختمان فولادی 4 طبقه
 1. معرفی پروژه
 2. گرید بندی پلان
 3. جانمایی بیس پلیت ها
 4. تعریف متریال
 5. ساخت ستون ها و جانمایی در مدل
 6. ساخت سخت کننده Base Plate و بولت ها
 7. ساخت سخت کننده Base Plate و بولت ها – ادامه
 8. فیلترینگ و اصلاح بعضی از مشخصات
 9. اسمبلی ستون ها
 10. شروع مدلسازی تیرها و نحوه ساخت تیرهای لانه زنبوری
 11. مدلسازی تیرها – قسمت دوم
 12. مدلسازی خرپشته
 13. مدلسازی بست ستون
 14. مدل سازی راه پله – قسمت اول
 15. مدل سازی راه پله – قسمت دوم
 16. مدلسازی بادبندها – قسمت اول
 17. مدلسازی بادبندها – قسمت دوم
 18. مدلسازی بادبندها – قسمت سوم
 19. مدل سازی اتصالات
 20. مدل سازی برشگیرها
 21. اسمبلی قطعات و بررسی کلش ها
 22. تنظیمات شماره گذاری و گزارش گیری از مدل
 23. تنظیمات نقشه گیری | 10 قسمت
 24. در این ده قسمت تمام مباحث مربوط به تهیه نقشه ) نامبرینگ ، گزارشات مختلف ؛ متره ، ابزارهای ادیت نقشه و لایوت ها ، ادیت تمپلیت ها ؛ برسی نقشه های اسمبلی ؛ ارِکشن و سینگل پارت برای اعضای مختلف و غیره .. ( به تفصیل بیان شده که به دلیل زیاد بودن عناوین ترجیه داده شد قسمت ها به شماره نام گذاری شوند.


ما در کنار شما هستیم

بعد از تهیه پک آموزش تکلا استراکچر Tekla Structures پروژه محور سازه فولادی ارتباط ما با شما قطع نخواهد شد. شما می توانید به صورت مستقیم با خود مهندس طاها طبیب زاده در تماس باشید و سوالات مشکلات خود را مطرح کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی می توانید با ایمیل پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن مشکل را برطرف کنیم. نگاه عمران همیشه آنلاین است.

poshtibani

نحوه خرید آموزش تکلا استراکچر پروژه محور سازه های فولادی

با استفاده از کارت تمامی بانک های عضو شتاب و با داشتن رمز دوم می توانید نسبت به پرداخت مبلغ مورد نظر اقدام نمایید و بلافاصله به صفحه دانلود متصل شوید. یک ایمیل حاوی رسید و لینک دانلود هم برای شما ارسال خواهد شد.