ترسیم پله های مارپیچ و قوسی شکل در تکلا

مشکل ترسیم پله های مارپیچ و قوسی شکل در تکلا استراکچر به عنوان یکی از مشکلات قدیمی بوده که از گذشته کاربران با ان دست و پنجه نرم می کردند البته در سال های اخیر پلاگینی در سایت رسمی تکلا، بخش Ware House قرار گرفت که متاسفانه دست رسی به ان برای کسانی که نرم افزار را قانونی تهیه نکرده اند ممکن نیست، اما خبر خوب ان است که در ورژن جدید تکلا استراکچر 2017i ( یک نسخه بالاتر از ورژن 2017 ) ابزارهای جدیدی به نرم افزار اضافه شده که این مشکل را برای همیشه حل کرده است.

 

دانلود ورژن Tekla Structures 2017i

متاسفانه تا این لحظه که این مطلب را در سایت قرار میدهم هنوز کرک سالم و مطمینی برای ان ارائه نشده است. به محض امدن؛ لینک های دانلود کامل ان را در اینجا قرا می دهم. کرکی که فعلا در سایت های دیگر ( اینجا ) مشاهده می کنید ناقص بوده و نرم افزار در میانه کار ارور می دهد و خارج می شود.

 

ترسیم پروفیل ها و پله های کمانی شکل در ورژن های گذشته تکلا

اگر تکلا را ارجینال تهیه کرده باشید؛ می توانید از سایت رسمی تکلا، پلاگین spiral stair را دانلود کنید ( من هر چقدر جست و جو کردم نتوانستم در سایت های دیگر ان را پیدا کنم، اگر شما پیدا کردید برای من هم بفرستید تا در همین پست برای دیگران هم به اشتراک بگذارم )

  1. از نرم افزار های سه بعدی دیگر کمک گرفت (ترجیحا  Revit)
    پله را در انجا راحت تر می توان مدل کرد و سپس به تکلا منتقل کرد. (این روش هم دردسرهای خودش را دارد اما شدنی است)

 

معرفی قابلیت جدید تکلا استراکچر 2017i

در این بخش فیلم کوتاهی که شرکت تکلا رسما برای معرفی قابلیت ترسیم پله های مارپیچ و قوسی شکل منتشر کرده است را اینجا قرار داده ام که بتوانید بیشتر با اشنا شوید.

 


این مطالب اموزشی رایگان تکلا استراکچر را از دست ندهید

گزارش گیری اختصاصی در تکلا استراکچر با استفاده از تمپلیت ادیتور ( اینجا )

حل مشکل نمای وایر فریم در ورژن های جدید تکلا استراکچر ( اینجا )

تغییر رنگ پس زمینه نمای کاری تکلا به رنگ دلخواه شما (اینجا )

مقاله ای در مورد روند تهیه و تولید نقشه های اجرایی در پروژه های عمرانی ( اینجا )